З якого віку давати мед дитині

heading_title

Дітям до 1 року

не рекомендується давати мед

Натуральні продукти можуть бути інфіковані спорами Clostridium botulinum й становлять потенційну загрозу для здоров'я дітей. Мед – не стерилізований продукт природного походження, тому ризик зараження не можна виключати. Хоч спори бактерій виживають в меду, але не ростуть у висококонцентрованому розчині глюкози, фруктози та інших цукрів, і відповідно не виробляють токсин. Однак в травній системі немовлят, коли мед розбавляється травним соком з низьким вмістом кислоти й кисню, теоретично спори можуть рости та виробляти токсин. Тому з міркувань безпеки дітям до 1 року не рекомендується давати мед. Діти старше 12 місяців можуть вживати мед без ризику. У цьому віці в раціоні вже є тверда їжа й травні соки стають занадто кислими для зростання спор Clostridium botulinum.

Related Post
Корисні звички для краси та здоров`я

Корисні звички для краси та здоров`я

Шлях до довголіття та збереження краси починається з грамотного харчування – оздоровлення дієти та набуття корисних звичок.

Алергія на мед: міфи, факти і рекомендації

Алергія на мед: міфи, факти і рекомендації

Цей природний продукт часто називають причиною алергії, проте точна кількість пацієнтів невідома. Перевірити наявність алергії можна за допомогою декількох способів.